Deze training is momenteel vol. U kunt zich aanmelden voor de wachtlijst door een e-mail te sturen naar info@yspeert.nl met uw contactgegevens.
Juristen willen doen waar zij echt goed in zijn: scherpe analyse, strategisch advies en het beheersen van risico’s. In de praktijk gaat echter nog veel tijd zitten in herhaling, handwerk, versnipperde informatie en procesmatige taken die ook slimmer kunnen. Tegelijkertijd is de arbeidsmarkt krap en neemt de druk op legal afdelingen toe: meer werk, hogere verwachtingen, kortere doorlooptijden — met minder mensen.
Automatisering en AI bieden een kans om die spanning te doorbreken: meer kwaliteit en consistentie, meer snelheid en overzicht, en ruimte voor juristen om hun tijd te besteden aan inhoudelijk werk. Maar dat vraagt wel om regie. Welke tools zijn verantwoord? Hoe borgt u privacy, vertrouwelijkheid en intellectueel eigendom? Wat betekent AI-geletterdheid voor uw team? En hoe zorgt u ervoor dat uw mensen mee kunnen in ontwikkelingen zonder dat het onveilig of onwerkbaar wordt?
Wij nodigen u graag uit voor de training Legal Management & AI: van tooling naar toekomstbestendige legal afdeling. Deze training is praktijkgericht en ontwikkeld vanuit onze ervaring met het begeleiden van juridische organisaties bij technologie, compliance en verandering. U krijgt een helder kader om AI en automatisering verantwoord te organiseren binnen legal: van managementkeuzes en adoptie tot beleid, governance en juridische randvoorwaarden.
In de training werken we concreet uit wat AI-geletterdheid in de legal praktijk betekent: begrijpen wat AI kan én niet kan, herkennen waar output onbetrouwbaar kan zijn, en leren hoe u kwaliteitscontrole, bronverificatie en menselijke toetsing structureel inbouwt. Daarnaast bespreken we hoe u een werkbaar AI-beleid opstelt dat in de dagelijkse praktijk houvast geeft, met duidelijke regels over het gebruik van tools, het omgaan met persoonsgegevens en vertrouwelijke informatie (AVG), leveranciersbeoordeling, logging en accountability, en de belangrijkste aandachtspunten rondom intellectueel eigendom en bedrijfsgeheimen.
Ook laten wij aan de hand van herkenbare voorbeelden zien welke onderdelen van juridische processen vaak (deels) te automatiseren zijn — bijvoorbeeld intake en triage van legal verzoeken, standaarddocumenten en workflow, contractreview en verplichtingenbeheer, verslaglegging en kennisbeheer, en compliancechecks, onder meer met workflow-tools zoals Power Automate en AI-toepassingen. We sluiten af met een praktische manier om te starten: klein, gecontroleerd, met duidelijke randvoorwaarden en met aandacht voor adoptie in het team, zodat u de stap maakt van experiment naar verantwoord en structureel gebruik.
Tijdens de training wordt u meegenomen door vier ervaren sprekers die ieder vanuit een eigen expertise laten zien hoe u legal management en AI praktisch én juridisch verantwoord organiseert.
Ruth Pruim is advocaat en bestuurder van Yspeert, brengt de management- kant scherp in beeld. Zij heeft brede ervaring in het sturen van organisaties en het meedenken over de bredere context waarin juridische afdelingen opereren. Ruth is sinds 2002 advocaat, bestuurder van Yspeert en vervulde daarnaast diverse toezichthoudende functies. Zij heeft zich de laatste twee jaren sterk toegelegd op legal (change) management zowel intern als voor opdrachtgevers.
Elzelou Grit is advocaat en combineert een sterke analytische basis met ervaring in complexe dossiers en organisaties. Zij heeft als specialisatie staats- en bestuursrecht en ruime ervaring met publieke besluitvorming en advisering. Vanuit haar bestuurlijke rol binnen Yspeert draagt zij bij aan de vertaling van tooling en procesinrichting naar werkbare keuzes voor legal teams.
Femke Westra is advocaat arbeidsrecht, legt de nadruk op de mens- en organisatiekant van verandering. Zij is sparringpartner voor werkgevers bij personele en organisatorische vraagstukken en heeft specifieke expertise in arbeidsrechtelijke begeleiding, integriteit en governance binnen organisaties. Zij belicht vooral de governance kant van de nieuwe juridische wereld.
Hillie Lunter is advocaat en combineert meer dan twintig jaar ondernemingsrechtelijke ervaring met een sterke focus op cybersecurity en privacy. Zij begeleidt organisaties bij AVG-compliance en adviseert over juridische aspecten van digitale veiligheid. Binnen het Cyber Response Team staat zij bestuurders en toezichthouders bij wanneer organisaties worden geconfronteerd met cyberincidenten. Zij belicht binnen de training vooral ook de privacy en cybersecurity risico’s.
Deze training is momenteel vol. U kunt zich aanmelden voor de wachtlijst door een e-mail te sturen naar info@yspeert.nl met uw contactgegevens.
U kunt zich eenvoudig aanmelden via de knop 'direct aanmelden' op deze pagina. De training maakt onderdeel uit van onze dienstverlening en daarom zijn hieraan geen kosten verbonden.
De training wordt exclusief georganiseerd voor organisaties. Om iedereen de kans te geven om deel te nemen, hebben wij plek voor maximaal twee deelnemers per organisatie.
Training op locatie? Wij geven regelmatig dit soort trainingen (op locatie), benieuwd wat we voor uw bedrijf kunnen betekenen? Neem contact met ons op voor persoonlijk advies.
| Datum: | Dinsdag 24 maart 2026 |
| Tijd: | 15:00 - 18:00 |
| Locatie: | Groningen, Eemsgolaan 17 |
| 14:45 | - Inloop |
| 15:00 | - Start training |
| 18:00 | - Afsluiting & borrel |
U kunt zich eenvoudig aanmelden via bovenstaande knop. De training maakt onderdeel van onze dienstverlening en daarom zijn hieraan geen kosten verbonden.
Deze training wordt georganiseerd op Dinsdag 24 maart 2026 Groningen, Eemsgolaan 17 | Bekijk op Google Maps
Wij geven regelmatig dit soort Academies (op locatie), benieuwd wat we voor uw bedrijf kunnen betekenen? Neem contact met ons op voor persoonlijk advies.
Naar contact