Cyberdreigingen nemen toe in frequentie en complexiteit en vragen om duidelijke juridische kaders. De NIS2-richtlijn vormt het Europese raamwerk voor digitale weerbaarheid en wordt naar verwachting in Q2 2026 omgezet in de Nederlandse Cyberbeveiligingswet. Deze wet geeft nationale invulling aan de verplichtingen uit de NIS2 en bepaalt hoe toezicht en handhaving in Nederland wordt vormgegeven.
Is uw organisatie daarop voorbereid? Weet u hoe verplichtingen uit de Cyberbeveiligingswet (NIS2) en de AVG in samenhang moeten worden toegepast wanneer zich een cyberincident voordoet binnen uw organisatie, en welke keuzes nodig zijn om juridische risico’s, aansprakelijkheid en reputatieschade te beperken?
Yspeert Advocaten en Hacksclusive nodigen u van harte uit voor een interactieve training over cybersecurity en compliance. Deze training combineert juridische en praktische inzichten en richt zich op toepasbare kennis, zodat bestuur, management, IT, security, privacy en legal effectief kunnen samenwerken.
Tijdens een reguliere werkdag blijkt dat onbevoegden toegang hebben gekregen tot vertrouwelijke gegevens binnen uw organisatie. Al snel wordt duidelijk dat sprake is van een cyberincident. Gevoelige informatie is buitgemaakt, processen staan onder druk en vragen over meldingen, communicatie en herstel volgen elkaar snel op. Wat moet er gebeuren? Wie wordt wanneer betrokken? En welke keuzes zijn cruciaal in de eerste fase na een incident? En hoe voorkomt u dat uw organisatie opnieuw wordt gehackt?
Yspeert advocaten en Hacksclusive combineren juridische expertise met praktijkervaring in cybersecurity. De training is interactief van opzet en gericht op het creëren van een gezamenlijk begrippenkader. Na afloop ontvangt u een certificaat waarmee u kunt aantonen dat u invulling heeft gegeven aan de opleidingsverplichting uit de NIS2-richtlijn.
Na afloop weet u onder meer:
Deze training ondersteunt organisaties en professionals bij het versterken van kennis, bewustwording en samenwerking op het gebied van cybersecurity (NIS2).
Deze training is bedoeld voor professionals die binnen hun organisatie betrokken zijn bij cybersecurity, governance, privacy en compliance. Denk aan bestuurders en managers, CISO’s, privacy officers, IT- en securityprofessionals, juristen en beleidsmedewerkers bij overheden, zorginstellingen, onderwijsinstellingen, ICT-dienstverleners en andere organisaties die onder de NIS2-richtlijn (kunnen) vallen.
U kunt zich aanmelden via de onderstaande aanmeldknop. De training maakt deel uit van onze dienstverlening en daarom zijn hieraan geen kosten verbonden.
Mogen wij u verwelkomen? Graag tot dan!
Er zijn maximaal 15 deelnemers per sessie.
Training op locatie? Wij geven regelmatig dit soort trainingen (op locatie), benieuwd wat we voor uw bedrijf kunnen betekenen? Neem contact met ons op voor persoonlijk advies.
Tom Klatter is advocaat bij Yspeert met een sterke focus op compliance-vraagstukken rondom de NIS2-richtlijn en de AVG. Hij procedeert regelmatig over IT-geschillen en begeleidt organisaties in complexe trajecten van juridische risico- en incidentrespons. Als lid van het Cyber Response Team ondersteunt Tom bestuurders en toezichthouders in de praktische en juridische afhandeling van cyberincidenten en borgt hij dat organisatorische maatregelen juridisch robuust zijn. Daarnaast draagt hij kennis uit als (interim) Functionaris Gegevensbescherming en via internationale privacycertificeringen (CIPP/E en CIPM) geeft hij verdieping aan de governance-kant van digitale veiligheid.
Hillie Lunter is advocaat bij Yspeert met meer dan twintig jaar ondernemingsrechtelijke ervaring, gecombineerd met een sterke focus op cybersecurity en privacy. Binnen het Cyber Response Team begeleidt zij organisaties bij AVG-compliance en ondersteunt zij bestuurders en toezichthouders bij het nemen van juridische en strategische beslissingen rondom digitale incidenten. Hillie brengt bestuurders scherp inzicht in privacy- en cybersecurityrisico’s en vertaalt complexe juridische kaders naar werkbare keuzes die direct bijdragen aan de weerbaarheid én juridische houdbaarheid van uw organisatie.
Erik Rutkens is medeoprichter en directeur van Hacksclusive en brengt meer dan vijftien jaar ervaring in cybersecurity en digitale weerbaarheid mee. Hij weet technische dreigingen te vertalen naar concrete bestuurs- en toezichthoudersthema’s, zodat cyberrisico’s begrijpelijk worden binnen de strategische context van uw organisatie. Erik koppelt diepgaande kennis van digitale risico’s aan heldere, direct toepasbare inzichten voor bestuurders en toezichthouders, waarmee zij de digitale weerbaarheid van hun organisatie kunnen versterken en voldoen aan de verplichtingen onder de NIS2-richtlijn.
U kunt zich eenvoudig aanmelden via de knop 'direct aanmelden' op deze pagina. De training maakt onderdeel uit van onze dienstverlening en daarom zijn hieraan geen kosten verbonden.
De training wordt exclusief georganiseerd voor organisaties. Om iedereen de kans te geven om deel te nemen, hebben wij plek voor maximaal twee deelnemers per organisatie.
Inhouse boardroomtraining voor bestuurders en/of toezichthouders
Wilt u deze boardroomtraining – of een variant – binnen uw eigen organisatie organiseren? Dat kan. Met een inhouse boardroomtraining bieden wij bestuurders en/of toezichthouders een besloten setting waarin zij gericht kunnen spreken over de specifieke vraagstukken en uitdagingen van hun organisatie.
| Datum: | dinsdag 31 maart 2026 |
| Tijd: | 14:20 - 17:00 |
| Locatie: | Groningen, Eemsgolaan 17, 9727 DW |
| 14:20 uur | - Inloop |
| 14:30 uur | - Start training |
| 15:45 uur | - Pauze |
| 16:00 uur | - Vervolg training |
| 17:00 uur | - Einde training & start borrel |
U kunt zich eenvoudig aanmelden via bovenstaande knop. De training maakt onderdeel van onze dienstverlening en daarom zijn hieraan geen kosten verbonden.
Deze training wordt georganiseerd op dinsdag 31 maart 2026 Groningen, Eemsgolaan 17, 9727 DW | Bekijk op Google Maps
Wij geven regelmatig dit soort Academies (op locatie), benieuwd wat we voor uw bedrijf kunnen betekenen? Neem contact met ons op voor persoonlijk advies.
Naar contactis medeoprichter en directeur van Hacksclusive en al meer dan 15 jaar actief in de wereld van cybersecurity. Met een achtergrond in zowel de technische beveiliging als in business development, weet hij bestuurders en toezichthouders te verbinden met de realiteit van digitale risico’s. Binnen Hacksclusive is hij verantwoordelijk voor de strategische koers en de vertaling van technische inzichten naar bestuursthema’s. Tijdens de training biedt hij bestuurders een concreet beeld van de risico’s én de maatregelen die zij direct kunnen implementeren.